Medicamöbel

Vybavení ordinace, stručně o materiálech jako HPL, LTD, MDF aj.

Naše produkty vybavení ordinace se vyznačují zesílenou konstrukcí, zvýšenou povrchovou odolností vůči poškrábání, oděru, nárazu, průrazu a zatížení. Kde je třeba, používáme HPL vysokotlaký laminát na dřevotřísce. Snadné na údržbu, dobře omyvatelné, na tekutiny a detergenty rezistentní, jsou pro svou nízkou absorpci tzv. LTD materiály. Dobré ekologické vlastnosti vykazují dřevovláknité desky MDF, jejichž povrch je opatřen PVC fóliemi, dýhami, laminátem či několikavrstvým lakem, hrany jsou pečlivě penetrovány; vše v souladu s emisní třídou E-1 („bez škodlivin“).

Obecně konstatujeme, že naše výrobky mají vysokou míru tolerance vůči dezinfekčním prostředkům a chemikáliím vůbec.

Produkty jsou hygienicky i environmentálně nezávadné, s antibakteriálním povrchem, ergonomické, trvanlivé, vzhledově vkusné, odolávají elektrostatickým výbojům, vydrží UV záření slunce, aniž by časem vybledly. Jde-li o dřevěný nábytek, používáme dýhy, masiv, lamina a jejich kombinace, vysokotlaký laminát. Perspektivně budeme umět dodávat i kovový nábytek nebo jeho dílčí části (kovolaminát). Hodláme rozšířit nabídku o laserové ohranění.

Dbáme o pečlivé ohranění ABS plastovými hranami (s hliníkovou či akrylovou fólií), laminohranami (UNI barvy, dřevodekory), dýhovým „nekonečným spojem“, kompozitním materiálem. Díky moderním technologiím se nemusíte bát kontaminace formaldehydem. Jako novinku nabízíme prvky kombinace antireflexního skla a aluminia. Pracovní plochy Vám dodáme z přírodního kamene (žuly) či umělých kamenů, dále jak si budete přát. Na vaši žádost lze použít i klasických masivů (dub apod.). Počítejte pak ale s náročnější údržbou takovéhoto nábytku. Podrobněji viz dokumentace ke konkrétním výrobkům.


Vybavení ordinace a evropské nároky na management – „rodokmen“ výrobku

Výroba našeho zboží, způsob dodávky, instalace a provoz je bezpečný, je v korelaci s principy bezpečnosti a ochraně zdraví při práci (BOZP; EMS). Etalonem kvality je pro nás jakostní norma ČSN EN ISO 9001 (SMK). Náš nábytek má tedy příběh. I my jsme totiž zainteresováni v neustálém zvyšování své konkurenceschopnosti a setrvalé klientské spokojenosti. I když jsme prvovýrobci, v případě nutnosti zajistíme nejoptimálnější subdodavatele. Reflektujeme v tomto smyslu i na zákon o zaměstnanosti č.435/2004 Sb.; v praxi můžeme využít komponentů z dílen, kde pracují zdravotně postižení, nebo lidé jinak znevýhodněni na trhu práce.