Medicamöbel

Více než jen trendy a zdravotnický nábytek

V prostředí nabídky a poptávky hraje roli informační výhoda tzv. systémových insiderů, kteří trendy a zdravotnický nábytek sledují. Jsou to ony šedé eminence trhu, které dokáží vyvolat nákupní či prodejní (licitační) psychózu. Díky tomu jsme svědky módních vlivů, vln a excentricit, za které zákazníci utrácejí své peníze. Dost často pak pořízené artefakty končívají na smetišti, a to doslova. Pokud se takovýto výrok někomu jeví jako přílišná hyperbola, budiž. Trváme však na tom, že zda je v tomto období oblíbená polární bílá či svinibrodská zelená, je záležitostí čistě arbitrární. Nakupujte proto v klidu, dejte na svou intuici a názor. Pozor na tzv. Costly Cognitive Biases (The Bandwagon Effect) a neohlížejte se příliš, bude-li polární bílá v kurzu i v roce 2019.  


Zjevné trendy a zdravotnický nábytek

V praxi se osvědčují bezúchytová řešení zásuvek a skříní. Snižuje se tím riziko poškození oblečení záchytem o nesprávně opracované hrany či namontované úchyty (úchyty nevhodných tvarů atd.). Velice důležité je posouzení optimální výšky nábytku. Je dosti podstatné, v jaké výši je situována stolová deska, těsnost dotyku rozhraní desky a stěny. Správný výběr pracovní desky s volitelnou odlehčující vytvrzenou krustou umožňuje pružnější vertikální seřízení nábytku i manipulaci s ním; při této příležitosti je třeba dbát požadavků na třískové desky dle stupně hořlavosti a jejich reakce na oheň.

V dnešních časech není chybou mít určité části nábytku z ohnivzdorného litého plastu či optimální kombinace kovu (termosety práškově lakované plechy, korozivzdorná ocel) a dřeva. Zdravotnický nábytek tradičně tenduje k bílým dobře omyvatelným povrchům. Rozumným trendem je tzv. zvýšená podlaha bez spár, výstupků a vystupujících lišt. Správné regulovatelné osvětlení, viz ČSN EN 12464-1 – Osvětlení pracovních prostorů, v němž se všechny barvy jeví bez zkreslení, není třeba příliš komentovat, neboť je to věcí samozřejmou. Pracovní deska by měla umět snášet širokou škálu čistících látek a abrazivních prostředků. Její odlehčená modifikace může krýt i vertikální plochy ordinace. Výhody z takovéto instalace jsou zjevné.


Vnitřní pohyblivá organizace prostoru zásuvek a boxových skříní; zamykací prvky

Rohové skříně s výsuvnými elementy jsou jedním z dílčích aspektů filozofie Medicamoebel, která se snaží využít všech možných případných výklenků i atypických či problémových prostor vaší ordinace. Veškerá vnitřní organizace a členění zásuvek i boxů využívá důmyslných systémů aretace (zámky, západky): je nutné mít možnost zamknout zásuvku jako takovou, dále pak aretovat vnitřní systém členění v podobě přihrádek a přepážek. Lékař musí mít možnost nastavit si tato dělící uzpůsobení dle svých vlastních potřeb a zajistit nastavení vhodnou aretací. Využijete tak maximální měrou kapacitu nábytku a to tak, že beze zbytku.

Medicamoebel dodává sady pásků a jistících doplňků, které lze poutat speciálními úchyty k bočním stranám vnitřku zásuvek. Možné kombinace způsobu uložení nástrojů a jiných předmětů je značně flexibilní. Posílíte správné rozložení materiálu způsobem přehledným. Filozofií firmy je ergonomický prostor s minimálním množstvím překážek, které by mohly zpomalovat práci lékaře či zvyšovat míru nepohodlí či únavy- nejde jen o trendy a zdravotnický nábytek.


Dětské ordinace, čekárny; uplatnění norem pro dětský nábytek ČSN 91 0612; ČSN 91 0811

S velkým zaujetím sestavujeme dětské ordinace, čekárny. Realizace tohoto typu zakázek respektuje dětský svět. Můžete zvolit celou řadu barevných realizací MDF komponentů, pestrou škálu potisků jak do čekáren, tak do samotných ordinací. Zvláštní pozornost věnujeme možnosti oddělit vybrané části ordinací z důvodů zvýšení soukromí pacientů i lékařů. Vyrobíme Vám na míru nejrůznější paravány, zástěny, úložní prostory pro hračky dětských pacientů. Umíme vyrobit i dětské koutky s prvky zábavy, kterou ocení malí pacienti.

(další normy: ČSN EN 716-1 + A1; ČSN EN 12227; ČSN 91 1014)


Nábytkové doplňky pro přístrojové vybavení

Zcela samostatnou kategorií jsou doplňky pro Vaše přístrojové vybavení. Dle vaší zakázky můžeme dodat pouzdra na míru, podstavce, stojany, atypické vestavěné skříňky, které se komplementárně prolnou s profesionálním vybavením Vaší ordinace. Perspektivně se hodláme zaměřit na možnosti odhlučnění tam, kde takovýto zásah je důležitý pro chod práce pracoviště; pro audiometrické laboratoře děláme odhlučněné kabiny pro vyšetření sluchu.